در طی این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که باید چه راه هایی را طی کنید تا به موفقیت در زمینه کسب و کار خدمات نظافتی برسید.
آرامش، احترام متقابل و شاد بودن جزو مهمترین المان هایی هستند که شدیدا در موفق شدن شما در هر زمینه ای به خصوص کسب و کار خدمات نظافتی ساختمان کمک می کند.
هنگامی که شما قصد دارید تا در این مسیر به موفقیت برسید باید دو مورد مهم را در وجود خودتان تقویت کنید:

خود بسندگی و عزم و اراده.

اگر در این دو زمینه احساس ضعف می کنید با ما در ادامه همراه باشید تا به طور دقیق این مسئله را بررسی کنیم و راه های تقویت تان در موارد اشاره شده را توضیح دهیم.
تنظیم اولویت ها: سعی کنید بین وظایف کاریتان و مسئولیت های در خانه برنامه ریزی های دقیقی را انجام دهید مطمئن باشید همین تنظیم اولویت ها به شدت بر روی روحیه و عزم و اراده شما تاثیر می گذارند زیرا به احتمال زیاد در برخی مواقع ممکن است تا مشکلی ناگهانی در مسیر شما سبز شود و همین برنامه ریزی های باعث می شود تا شما برای آن مشکلات آماده باشید برای مثال گاهی مواقع همسر شما مریض می شود یا ماشین شخصیتان به مشکل خورده و به درستی کار نمی کند یا حتی کودکان شما در مدرسه دردسر درست کرده و شما باید پیگیر کارهای آنها باشید. داشتن یک برنامه پیشتیبان در این گونه موارد باعث می شود تا به خوبی از شر این گونه مسائل رها شده و وقت بیشتری را بر روی کارتان گذاشته و به موفقیت های شگرفی دست پیدا کنید.
ابتدا موارد مهم و اساسی هر روزتان را به درستی و با سرعت بالا انجام دهید: اول از همه سلامتی جسمی خودتان مهم است پس سعی کنید هر روز صبحانه تان را به صورت کامل میل کنید و عجله ای نیز در این زمینه نداشته باشید و سپس به مسائل کاری فکر کنید. در بسیاری از مواقع پیش میاید که شما شروع به انجام موارد مربوط به کارتان مانند پاسخ به مشتریان می پردازید و همین مسئله باعث می شود که از مهمترین وعده غذایی روزتان دل بکنید. از جمله دیگر کارهای مهم و اساسی که هر روز باید در زندگیتان آنها را رعایت کنید می توان به زمان دقیق خواب نیز اشاره کرد زیرا زمانی که شما یک کسب و کار جدید را آغاز می کنید در واقع خودتان رئیس خودتان هستید پس سعی کنید در زمانی که مناسب می دانید از خواب بیدار شده و در یک زمان بندی دقیق سراغ کارهایی که از مشتریان سفارش گرفته اید و آن ها را انجام دهید.
مرزهای روشنی را برای کار خودتان مشخص کنید اگر فضای کوچکی در پارکینگ دارید که در آن لوازم تمیزکننده را نگه می دارید، اطمینان حاصل کنید که فقط مواد تمیز کننده در آنجا قرار دارد. هنگامی که شما ساعت شروع و پایان روز کاری خود را تعیین می کنید، از ساعت 8 صبح تا 3 بعدازظهر یا کمی بیشتر در زمان های اضطراری. دوستان و اعضای خانواده از زمان کاری شما اطلاع داشته و دیگر در زمان های کاری چندان مزاحم تان نمی شوند.
پاسخگو باشید: این یک واقعیت غیرقابل انکار است این که شما باید پاسخگوی تمامی مشکلات و سوال های مشتریانتان باشید و با حوصله و احترام با آنها برخورد کرده و پاسخشان را به درستی دهید زیرا بدون هیچ شکی انجام این کار باعث خواهد شد تا سطح کاری شما از این رو به آن رو شود. زیرا پاسخگو بودن با خود اعتماد و احترام متقابل بیشتر را نیز خواهد آورد. پاسخگو بودن از جهتی دیگر بدان معنا است که شما به قول های خودتان به مشتریان پایبند بوده و همه کارهای آنان را به درستی و با دقت انجام دهید.
همیشه سعی کنید تا قول های منطقی را به مشتریان، زیردستان و سایر اعضایی که به هر نوعی با شما در ارتباط هستند بدهید. سعی نکنید تا قولی را بدهید که نتوانید آن ها را انجام دهید.
مسیرهای بالا از جمله مواردی هستند به شکل غیرقابل انکاری نه تنها بر روی زندگی شخصیتان بلکه بر روی روند کاریتان نیز تاثیر های بسیار مثبتی را می گذارند و هر چه بیشتر از گذشته شما در مسیر رسیدن به موفقیت های بیشتر و اهدافی که مدنظرتان هستند راهنمایی می کنند.

منبع:

start cleaning business

تهیه و تنظیم سایت نظافت
ترجمه: م.ص

موفقیت در کسب و کار خدمات نظافتی

موفقیت در کسب و کار خدمات نظافتی