نظافت حرفه ای محل کار و شرکت

یکی از مهم ترین ویژگی های یک شرکت خوب، محیط کار تمیز و مرتب است. اگر شما به نظافت محل کار و شرکت خود اهمیت دهید، مطمئن باشید علاوه براینکه ضرر نمی کنید، سبب سوددهی بیشتر برایتان خواهد شد. شاید از خود بپرسید نظافت محل کار و شرکت چه ارتباطی با سود دهی دارد؟ در صورتی که محل کار تمیز و مرتب و عاری از هر گونه آلودگی باشد، کارمندان در این محیط احساس رضایت کرده و با آرامشی کامل به تمام امور خود خواهند رسید. نظافت محل کار و شرکت حتی به جذب مراجعه کننده تأثیر بسزایی دارد.

نظافت محل کار و شرکت

اگر مایلید هر هفته به نظافت محل کار و شرکت خود برسید، اما وقت کافی برای این کار را ندارید، نگران نباشید. نیازی نیست خودتان به امور نظافت بپردازید. می توانید از شرکت خدماتی نظافتی کمک بگیرید تا برای شما نظافتچی آقا یا خانم اعزام کنند.

 

چه شرکت های نظافتی مناسبند؟

  • شرکت نظافتی باید مسافتش با شرکت نزدیک باشد.
  • پیگیری و پشتیبانی قوی توسط شرکت صورت گیرد.
  • رتبه بندی نیروها و معرفی آنها
  • شرکت خدماتی انتخاب کنید که به غیر از نظافت دیگر امور خدماتی شما را به بهترین نحو انجام دهد.
  • شرکتی مناسب است که نیروهای آن دارای کارت بهداشت باشند.
  • یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر در صورت صدمه دیدن وسایل توسط نظافتچی، تمام هزینه را تقبل می کند و به مشتری تضمین کار می دهد.
  • شرکتهایی را برای نظافت انتخاب کنید که قیمت های صعودی نداشته باشند. بلکه قیمت نظافت باید مطابق با نرخ اتحادیه تعیین گردد.
  • یکی از اعتبارهای شرکت های نظافتی نیروهای آن است. بنابراین شرکتی معتبر خواهد بود که کارگران آن امانت دار و مورد اطمینان باشد.
  • دسترسی راحت و بدون دردسر، ثبت سفارش آسان

 

اعزام نظافتچی برای یک نظافت حرفه ای

نظافت محل کار و شرکت امری است که نباید به طور سطحی به آن پرداخته شود. نظافت و تمیزگی درست و صحیح خواهد بود که، با نهایت دقت و اصولی انجام گیرد. از این رو، بهترین انتخاب برای نظافت محل کار کمک گرفتن از شرکت های نظافتی است. ابتدا با دقت و تحقیق بسیار یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر پیدا کنید، سپس زمان کاری خود را تخمین زده و در زمان قرارداد با شرکت خدماتی در میان بگذارید. شرکت های خدماتی نظافتچی آقا و خانم اعزام می کنند. که شما می توانید بسته به نیاز خود نظافتچی را انتخاب و رزرو کنید. اگر برای ساختمان اداری خود به دنبال نظافتچی هستید، پیشنهاد می کنیم از نظافتچی آقا کمک بگیرید.

 

بهترین زمان برای نظافت محل کار و شرکت

باید برای نظافت محل کار قبل از اینکه نظافتچی اعزام شود، یک زمان مشخص و مناسب تعیین کنید. بهترین زمان برای نظافت محل کار و شرکت، ساعاتی است که زمان مراجعه کننده و حضور کارمندان نباشد. زیرا علاوه بر اینکه ظاهر خوبی ندارد، سبب سردرگمی و اختلال در کار خواهد شد. اگر می خواهید به نظافت محل کار و شرکت خود بپردازید، پیشنهاد می کنیم زمان نظافت را یا قبل از ساعت کاری و یا بعد از ساعت کاری، زمانی که کسی در شرکت حضور ندارد موکول کنید.

 

تهیه وسایل مورد نیاز، پیش از شروع نظافت

قبل از حضور نظافتچی آقا ، سعی کنید تمام وسایل مورد نیاز برای نظافت محل کار را تهیه نمایید تا نظافتچی بدون مشکل و اختلالی کار خود را شروع کند. وسایل مورد نیاز برای نظافت دفتر کار عبارتند از تی ، جارو، سطل آب، مواد شوینده با کیفیت و مرغوب، روزنامه، شیشه پاک کن، وایتکس یا سفید کننده، دستمال میکروفایبر، پارچه جیر.

نکته مهم: توجه داشته باشید که قبل از شروع نظافت محل کار، تمامی پرونده های مهم را در آرشیو و کشو قرار دهید.

 

نظافت محل کار چگونه انجام می گیرد؟

جهت اینکه نظافت محل کار و شرکت به طور اصولی صورت گیرد، باید یکسری از امور توسط نظافتچی به ترتیب و صحیح انجام شود. در ادامه به مراحل نظافت محل کار و شرکت توسط نظافتچی اشاره می کنیم.

نظافت شرکت

اولین گام، جمع آوری زباله

نظافتچی باید در ابتدا تمامی زباله ها که در شرکت وجود دارد و همچنین لوازم به درد نخور را جمع آوری کرده و به بیرون از شرکت هدایت کند.

 

گردگیری و پاک کردن گرد و غبار

بعد از جمع آوری زباله، نوبت به گردگیری و پاک کردن گرد و خاک می رسد. در این مرحله نظافتچی مشغول به تمیز کردن دیوار، تمیزی خاک از روی لوازم مانند دستگاه فتوکپی، فکس، کامپیوتر و مبلمان دیگر اقلام می شود. برای این کار وسایل را به کمک یک اسپری و یک دستمال نم دار تمیز می کنند، سپس به کمک یک پارچه خشک و تمیز آن را خشک خواهند کرد تا لکه ای باقی نماند. نظافتچی حتی از نظافت درب و دستگیره های آن غافل نمی شود. برای نظافت درب و دستگیره ها، باید از ضدعفونی کننده استفاده کرد.

جهت کاهش بروز آلرژی و ورود گرد و خاک به داخل بینی و دهان بهتر است در زمان نظافت پنجره ها باز باشند.

 

نظافت و برق انداختن کف

برای نظافت کف، ابتدا با تی خشک تمام گرد و خاک را تمیز می کنند، سپس نوبت به تی خیس و آبکشی می رسد. برای این کار از محلول آب و تمیز کننده استفاده خواهد شد. ابتدا با تی خیس آن را تمیز و سپس با پارچه تمیز آن را خشک می کنند.

 

نظافت شیشه و پنجره

یکی از عواملی که بر روی نظافت محل کار و شرکت بسیار تأثیر گذار است، تمیز بودن شیشه و پنجره ها خواهد بود. اگر شیشه های پنجره لکه داشته و کثیف باشد، نمای ناخوشایند و تصویر غیرقابل پسندی در ذهن ثبت می شود. برای برق انداختن شیشه ها از روزنامه و شیشه پاک کن استفاده می کنند. علاوه بر شیشه ها، درزهای و گوشه های پنجره را با یک دستمال خیس تمیز خواهند کرد.

 

نظافت آبدارخانه به بهترین نحو

یکی از مواردی که باید به بهترین نحو به نظافت آن پرداخت، تمیز کردن آبدارخانه است. نظافتچی جهت نظافت آبدارخانه، باید تمام کشوها را گردگیری کرده و زیر کابینت و روشوی را تمیز کند. با مواد تمیز کننده مناسب با سطوح، روی کابینتها را لکه زدایی خواهد کرد.

 

نهایت دقت در نظافت اتاق کنفرانس

از مهمترین بخش های یک شرکت، اتاق کنفرانس یا جلسه است. از آنجایی که اکثر قرارهای کاری مهم در این اتاق صورت می گیرد، باید به بهترین نحو تمیز شود. در اتاق کنفراس، لوازم الکترونیکی مختلف و مهم مانند ویدئوپروژکتور و غیره وجود دارد، که نظافتچی باید در نظافت آنها نهایت دقت را بکار گیرد.

 

نظافت ساختمان های اداری

برای نظافت ساختمان های اداری بزرگ، نظافتچی می بایست علاوه بر موارد فوق، نظافت راه پله و پارکینگ را انجام دهد. برای این کار باید از بالاترین طبقه شروع به نظافت و تمیزگی پله ها کند و در نهایت به پایین ترین پله که به پارکینگ ختم می شود برسد. امور نظافت راه پله شامل تمیز کردن پله ها ، پنجره ، نرده های پله، کلید و پریز، گلدان ها و در صورت مجهز بودن به آسانسور، نظافت آسانسور می شود. شما می توانید با نحوه نظافت راه پله توسط نظافتچی آقا در مطلب نظافت راه پله آشنا شوید.

 

تغییر دکوراسیون = تغییر روحیه

علاوه بر اینکه به نظافت محل کار و شرکت خود اهمیت می دهید، پیشنهاد می کنیم برای تغییر روحیه و جو بهتر محیط کار، هر از چندگاهی به تغییر دکوراسیون محیط بپردازید. البته منظور ما از تغییر دکوراسیون این نیست که جای لوازم مهم و پرونده ها را تغییر دهید تا سبب سردرگمی افراد شود. می توانید با تغییرات خیلی کوچک هم فضای دلنشین و آرامش بخشی داشت. برای این کار هم می توانید از شرکت های خدماتی کمک بگیرید تا برای شما خدمتکار و کارگر برای حمل وسایل اعزام کنند. از این رو، تنها کافیست شما جایگاه وسایل را اعلام کنید تا کارگران، به بهترین نحو و بدون هیچ صدمه ای به اثاثیه، لوازم را جابجا کنند.

 

قیمت نظافت محل کار و شرکت

نظافت محل کار ، یکی از پرتقاضاترین شرکت های خدماتی نظافتی است. این خدمت هم مانند دیگر خدمات هزینه هایی را در بر دارد و یکسری از عوامل بر روی آن تأثیر می گذارند. همچنین لازم به ذکر است که قیمت نظافتچی خانم بالاتر از نظافتچی آقا خواهد بود. گاهی اوقات شهر یا منطقه هم از عواملی هستند که سبب متغیر شدن قیمت نظافت شرکت می شوند. به عنوان مثال هزینه نظافت محل کار و شرکت در شهرهای بزرگ یا حتی مناطق بالاتر، از شهرهای کوچک بیشتر است.

قیمت نظافت محل کار و شرکت توسط نظافتچی آقا چهار ساعته ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است. البته این قیمت فقط برای نظافت داخل شرکت خواهد بود، در صورت نظافت راه پله و مشاعات به ازای هر طبقه ۱۵ هزار تومان افزوده می شود.

سخن پایانی

شما می توانید از راه های مختلفی با شرکت خدماتی نظافتی ارتباط برقرار کنید. اما با نصب اپلیکیشن نظافت، گامی مثبت و خلاقانه را در زمینه ارتباط با نظافتچی و ثبت سفارش خدمات نظافتی تجربه خواهید کرد. شما می توانید این برنامه را بر روی گوشی خود نصب نمایید و درخواست نظافت محل مدنظر خود را به نظافتچی بسپارید. در کمترین زمان ممکن کارگران در محل اعزام خواهند شد. حتی اگر مجالس و مهمانی های بزرگی دارید، شرکت خدماتی نظافتی برای این قبیل امور، نظافتچی و کارگر آموزش دیده در نظر دارد و به محل می فرستد.

 

نویسنده: علیرضا یوسفی زاده

گروه تولید محتوا طراحی سایت باران